Ebro-Car

Wymiana amortyzatorów

Amortyzatory spełniają bardzo ważną funkcję w samochodzie, dlatego też warto monitorować ich stan oraz podejmować się ich wymiany, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Odpowiadają one za utrzymywanie optymalnej przyczepności kół do podłoża i niwelowanie wahań pojazdu, co ma duże znaczenie w jeździe, szczególnie po nierównej nawierzchni. Jeżeli amortyzatory są mocno zużyte, to samochód może utracić przyczepność z asfaltem, przez co kierujący pojazdem traci kontrolę nad autem. Mocno wyeksploatowane amortyzatory przyczyniają się również do wydłużenia drogi hamowania. Amortyzator, tak jak każda część eksploatacyjna samochodu z czasem się zużywa i należy przeprowadzić jego wymianę. Przyjmuje się, że w zależności od terenu po jakim się poruszamy na co dzień oraz naszego stylu jazdy wymiana amortyzatorów powinna być przeprowadzana co każde 60 – 80 tysięcy kilometrów. Amortyzatory powinno wymieniać się parami na osi. Przy wymianie amortyzatorów warto zwrócić uwagę na stan pozostałych elementów zawieszenia takich jak: sprężyny, górne łożysko, poduszka, osłona tłoczyska czy też odbój.

Wymiana amortyzatorów
Jak działamy:

Na początku diagnozujemy problem oraz oceniamy stan zużycia amortyzatorów. Jeżeli któryś z pozostałych elementów zawieszenia również kwalifikuje się do wymiany, to Państwa o tym informujemy. Następnie dobieramy odpowiednie części do danego samochodu biorąc pod uwagę różnych producentów, tak aby mogli Państwo sami dokonać wyboru montowanych części. Po wyborze części przedstawiamy pełny kosztorys wraz z ceną usługi, a po akceptacji kosztorysu zabieramy się za wymianę amortyzatorów. Istnieje również możliwość osobistego dostarczenia części i skorzystania z samej usługi wymiany amortyzatorów.

Gdzie nas znajdziesz:

Wymianę amortyzatorów przeprowadzimy w naszym warsztacie, znajdującym się na ulicy Marymonckiej 12, Warszawa Bielany. Zadzwoń pod 783 411 591 aby umówić się na wizytę.