Ebro-Car

Serwis klimatyzacji - R134a oraz R1234yf

W warsztacie Ebro-Car położonym na ulicy Marymonckiej 12, Warszawa Bielany zajmujemy się również kompleksowym serwisem klimatyzacji samochodowej. Oferujemy szereg usług w tym zakresie.

Zadbamy o napełnianie klimatyzacji samochodowej czynnikiem roboczym, który jest odpowiedzialny za chłodzenie powietrza w pojeździe. Na obecną chwilę jesteśmy w stanie napełnić klimatyzację samochodową zarówno starszych samochodów korzystających z czynnika R134a, jak i najnowszych samochodów, które do prawidłowego działania wymagają użycia czynnika R1234yf. W trakcie napełniania klimatyzacji czynnikiem wymieniamy również olej znajdujący się w układzie klimatyzacji.

Należy pamiętać, że czynnik używany w klimatyzacji ulatnia się tak samo jak każda inna substancja gazowa. Szacuje się, że jest to ok. 10% objętości napełnionego zbiornika w ciągu roku. Jeśli stwierdzimy większy ubytek, na życzenie klienta sprawdzimy również szczelność klimatyzacji oraz jej przewodów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości dajemy gwarancję skutecznego wyeliminowania problemu.

Serwis klimatyzacji

Zalecamy wykonywanie pełnej diagnostyki i serwisu klimatyzacji co najmniej raz do roku. Układ klimatyzacji składa się z wielu podzespołów. Sprężarka, skraplacz, parownik oraz zawór rozprężny są elementami regulacyjnymi, o które należy dbać. W układzie znajdują się również różnego rodzaju rurki i uszczelki, które w wyniku awarii mogą znacznie zmniejszyć wydajność klimatyzacji. Warto dbać o klimatyzację w naszym samochodzie w trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

W naszym warsztacie pracują fachowcy z dużym doświadczeniem i profesjonalną wiedzą, którą w połączeniu ze specjalistycznym sprzętem wykorzystują do serwisu klimatyzacji w różnych typach i markach samochodów. Gwarantujemy profesjonalizm, skuteczność, krótki czas oczekiwania i konkurencyjne ceny. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, jak i firm, które posiadają flotę pojazdów służbowych.

Koszt napełnienia klimatyzacji czynnikiem chłodniczym w warsztacie Ebro-Car wynosi:

200 złotych – dobicie do 500 gramów czynnika R134a.
300 złotych – dobicie do 100 gramów czynnika R1234yf.

Odgrzybianie klimatyzacji:

Raz do roku należy pamiętać również o odgrzybieniu i dezynfekcji układu klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa przez to, że generuje sporą ilość wilgoci, która osadza się w kanałach wentylacyjnych jest miejscem sprzyjającym rozwojowi grzybów, bakterii i drobnoustrojów. Korzystanie z zanieczyszczonego układu powoduje przedostawanie się szkodliwych substancji do naszego organizmu i prowadzi do reakcji alergicznych u osób podróżujących autem. Odgrzybianie klimatyzacji jest konieczne jeżeli poczujemy specyficzny, nieprzyjemny zapach z nadmuchu. Najlepszym czasem na przeprowadzenie procedury odgrzybiania klimatyzacji jest wiosna. Przy odgrzybianiu warto również pamiętać o tym, aby wymienić filtr kabinowy, który w zimie ulega większemu zużyciu.

W naszym warsztacie oferujemy odgrzybianie układu klimatyzacji ozonem lub metodą chemiczną.

Pierwszym sposobem na oczyszczenie układu klimatyzacji jest jego ozonowanie. Ozon jest gazem, który ma silne właściwości odkażające, dzięki czemu świetnie eliminuje grzyby, pleśń, bakterie oraz wszelkie drobnoustroje. Jest on bezpieczny dla zdrowia.

Drugim sposobem oczyszczania klimatyzacji są środki chemiczne, które również usuwają grzyby, bakterie, pleśń oraz drobnoustroje znajdujące się w układzie klimatyzacji. Metoda chemiczna polecana jest szczególnie wtedy, gdy z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, a sam układ nie był czyszczony przez wiele lat.

Koszt odgrzybiania klimatyzacji ozonem lub metodą chemiczną wynosi 100 złotych, niezależnie od marki oraz wieku samochodu.